ZdjęcieWitamy w Oxygen Studio

Od 1 października 2022 - MAMY NOWĄ LOKALIZACJĘ - UL. ŹRÓDLANA 94, ZIELONA GÓRA

Nasza oferta to tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT - HiperBaric Oxygen Therapy). Jest to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda wspomagania leczenia różnych chorób i urazów polegająca na oddychaniu czystym tlenem w warunkach podwyższonego ciśnienia. Zabieg w komorze hiperbarycznej odbywa się pod kontrolą specjalisty i jest w pełni bezpieczny.

Tlenoterapia polega na zwiększeniu w komorze hiperbarycznej ciśnienia co daje lepsze natlenienie organizmu. Badania naukowe udowadniają, że terapia tlenem hiperbarycznym doprowadza do wielu pozytywnych przemian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych.

Studio Oxygen to  jedyny gabinet na terenie Zielonej Góry i okolic, realizujący usługi tlenoterapii hiperbarycznej w twardej komorze marki Oxy Help o ciśnieniu roboczym od 1,5 ATA do 2,0 ATA. Nasza komora jest certyfikowana medycznie, w dużej części przeszklona, przyjazna dla osób cierpiących na klaustrofobię. Posiada najnowszy system stabilizacji barometrycznej, który sprawia, że różnica między sprężeniem i  rozprężeniem jest niemal nieodczuwalna, system intercom czyli stałą komunikację z operatorem komory, klimatyzację wewnętrzną, wewnętrzny tablet z wszelkimi informacjami dotyczącymi sesji tlenowej: ciśnienia, czasu, temperatury itp., zewnętrzny tablet dla umilenia terapii oraz zewnętrzną lampkę do czytania w czasie terapii.
Standardowo seans trwa 75 min. ( 60 min.kompresja + do 15 min. dekompresja ) i odbywa się raz dziennie. Ilość zabiegów jest zależna od schorzenia, dolegliwości, uzyskanie efektów wymaga przeprowadzenia serii zabiegów, zwykle od 10 do kilkudziesięciu.
 
Komora jest certyfikowana przez TUV Austria i spełnia normy EN ISO 9001:2008, EN 14931 oraz EN ISO 13485:2002 dotyczącą komór hiperbarycznych. Komora wyprodukowana została przez mającą siedzibę w Kolonii firmę Oxyhelp Industry.