Czym jest wodór?

Wodór  czyli (H2) jest naturalnym gazem, najliczniej występującym na Ziemi. Istnieje głównie pod postacią wody, lotnie - w górnych warstwach atmosfery lub tworząc różne związki chemiczne, w tym węglowodany i białka. Ten wyjątkowy pierwiastek, będący podstawą wszystkich procesów biologicznych, cechuje się brakiem barwy, zapachu czy smaku, jest nietoksyczny, a przede wszystkim jest najmniejszą cząsteczką znaną człowiekowi.

Właśnie dzięki swojemu małemu rozmiarowibraku wywoływania skutków ubocznych i za sprawą wyjątkowo precyzyjnego działania, wodór staje się dla nas najlepszym antyoksydantem. Łatwo przenika do warstwy lipidowej błon komórkowych, mitochondriów i błon wewnątrzkomórkowych wszystkich tkanek i narządów ciała. Ten sprawny przeciwutleniacz działa wyłącznie selektywnie, odnajduje szkodliwe wolne rodniki hydroksylowe i neutralizuje je, zmieniając w wodę, nie pozostawiając żadnych produktów ubocznych. Ponadto, podczas wchłaniania wodoru, transportu wewnątrz ustroju i wydalania na zewnątrz nie wymagany jest od organizmu wydatek energetyczny, który zawsze występuje w przypadku przeciwutleniaczy roślinnych.

Spośród wielu innych substancji o działaniu antyoksydacyjnym takich jak witaminy C, E czy A, tylko wodór nie wykazuje żadnych reakcji ubocznych. Co ciekawe, w przypadku nadmiaru wodoru w organizmie, jest on po prostu uwalniany  bez ryzyka przedawkowania. Warto zaznaczyć, że przyjmowanie zbyt dużej ilości innych antyoksydantów w postaci witamin i suplementów może obciążyć wątrobę, co nie ma miejsca w przypadku stosowania wodoru.

Porównawcze badania, ujawniają fakt, że cząsteczka wodoru jest 163 razy mniejsza i 88 razy lżejsza od witaminy C, a działa o wiele skuteczniej. 1,6 miligrama wodoru ma więcej właściwości terapeutycznych niż 100 gramów witaminy C.

Jedną z bardzo ważnych zalet wodoru jest fakt, że jest zupełnie nietoksyczny Wodór molekularny (cząsteczkowy), jest najskuteczniejszym antyoksydantem, który zmniejsza ryzyko chorób oraz spowalnia procesy starzenia organizmu, chroniąc go przed wolnymi rodnikami.

Najbardziej nieinwazyjnym, bezpiecznym, komfortowym i łatwo dostępnym sposobem na przyjmowanie wodoru są: inhalacje wodorem molekularnym, inhalacje gazem Browna oraz picie wodorowanej wody. 

W Oxygen Studio mamy wszystkie 3 możliwości.

Jakie są korzyści płynące ze stosowania terapii wodorowej?

Dzięki szerokiemu spektrum działania, stosowanie wodoru przynosi wiele pozytywnych efektów:

Wzmacnia układ odpornościowy.

Usuwa stres oksydacyjny, wspiera naturalny detoks organizmu i poprawia metabolizm.

Przyśpiesza gojenie ran i leczenie infekcji.

Chroni komórki nerwowe przed skutkami niedotlenienia np. przy udarze mózgu.

Zmniejsza stany zapalne, oparzenia słoneczne czy inne uszkodzenia skóry.

Hamuje namnażanie komórek nowotworowych.

Ma działanie spowalniające starzenie

Wspomaga koncentrację

Pomaga w utrzymaniu gładkiej, elastycznej i nawodnionej skóry, działa przeciwzmarszczkowo

Zwiększa działanie neuroprzekaźników, polepszając nastrój, redukując stres i objawy depresji

Reguluje zaburzenia snu i stawia na nogi po nieprzespanej nocy

Zmniejsza wytwarzanie mleczanu, powodującego zmęczenie mięśni i ograniczenie wydolności: osoby aktywne,  sportowcy mogą szybciej zregenerują siły

Zmniejsza apetyt na środki uzależniające

Wyrównuje bilans kwasowo-zasadowy